O blogu

Blog finnovation.pl to miejsce, w którym przedstawić chciałbym swoje prywatne poglądy dotyczące nowinek pojawiających się w dzisiejszych finansach. Poglądy prywatne, bo nie mające wiele wspólnego z podejściem naukowym a swobodą sformułowań odbiegające od tego, czego wymaga się w bardziej „poważnych” publikacjach.

Finnovation kręcić się ma w szczególności wokół wszystkiego co ma „social” i „e” w nazwie – social banking, social lending, social investing, e-banking itd. Nie zawsze są to zagadnienia ściśle związane z tradycyjnie rozumianymi finansami – żyjemy w czasach, w których coraz większa część funkcji zarezerwowanych niegdyś dla instytucji finansowych trafia w ręce podmiotów nie mających z tą branżą nic wspólnego. Również nowości pojawiające się „poza radarem” instytucji finansowych (jak np. rozwój serwisów społecznościowych), często okazują się czynnikami silnie wpływającymi na ich przyszłe działanie.

Chciałbym też, aby strona gromadziła interesujące linki do publikacji mówiących o finansowych innowacjach. Będę starał się je samodzielnie aktualizować, ale jeśli ktoś z Czytelników chciałby podzielić się swoimi znaleziskami to proszę o informacje w komentarzach lub na maila: m.kisiel{at}finnovation.pl.

Prasówka-blogówka

W prawej kolumnie strony umieściłem również coś, co nazwałem „prasówką-blogówką”. Są to linki do różnego rodzaju sieciowych zasobów, na które natknąłem się przeglądając Internet i uznałem je za godne polecenia. Są one mieszanką artykułów, wpisów na blogach, publikacji instytucji badawczych itp. Jeśli ktoś z Czytelników zechce śledzić moje rekomendacje to zapraszam do skorzystania z kanału RSS z moimi lekturami.

Archiwum polecanych przeze mnie linków można znaleźć pod adresem http://www.netvibes.com/finnovation/activities

Zapraszam!

Z niecierpliwością czekam także na osoby o podobnych zainteresowaniach, prowadzące blogi o zbliżonej do finnovation.pl tematyce (w języku polskim) – wszelkiego rodzaju gościnne posty będą mile widziane!